Wilo-Padus UNI

Çok çeşitli akışkanlar için esnek kirli su pompası.
Wilo-Padus UNI, ticari amaçla kullanılan küçük binalardaki kirli su taşıma işlemlerine yönelik ideal bir başlangıç modelidir. Pompa taşınabilir veya pompa bacası içinde esnek şekilde kullanılabilir. Korozyon oluşmayan kompozit malzemeden oluşan bir hidrolik sayesinde çeşitli akışkanlara yönelik evrensel kullanımda yüksek güvenirlik sağlanır. Düşük ağırlığı, entegre bir kondansatör ve bir dişli bağlantı sayesinde montajı oldukça kolaydır. Çift mekanik salmastra ve büyük yalıtım haznesi sayesinde uzun bakım aralıkları sağlanır. En önemli komponentlere doğrudan erişim sayesinde bakım rahatça gerçekleştirilebilir. Wilo-Control kumanda cihazları sayesinde Wilo-Padus UNI pompanın, mevcut BMS sistemlerine bağlanması da mümkündür.

Özellikler/Ürün avantajları

Üniversal uygulamalar ve çeşitli akışkanlar için korozyonsuz hidrolik sayesinde üstün güvenilirlik Düşük ağırlık, alternatif akım motorunda entegre kondansatör ve dişli flanş sayesinde kolay montaj İyileştirilmiş hidrolik sayesinde, en uygun verimlilik derecesi ve yüksek işletim güvenilirliği Yalıtım haznesine ve pompa gövdesine doğrudan erişim sayesinde hızlı bakım Çift mekanik salmastra ve büyük hacimli yalıtım haznesi sayesinde uzun bakım aralıkları Entegre pislik tutucu sayesinde tıkanmaya karşı korumalı

Konstrüksiyon

Taşınabilir ıslak kuruluma uygun fasılalı işletim için, dalgıç kirli su pompası

Tip kodlaması
Örnek: Wilo-Padus UNI M05B/T15-540/A Padus
Santrifüj hidroliğine sahip dalgıç kirli su pompası
UNI Kopolimer hidroliğe sahip ürün serisi
M Açık çok kanallı çark
05 Basınç bağlantısı nominal çapı: G2 B
Model
yok = Standart model
B = motor gövdesi, V4A
K = Soğutma kılıflı motor
T
Elektrik şebekesi bağlantısı modeli:
M = 1~
T = 3~
15 Değer/10 = Motor gücü P2 (kW)
5 Frekans (5 = 50 Hz, 6 = 60 Hz)
40 Ölçüm voltajı kodu
A
Ek elektrik donanımı:
Ek olmadan = Serbest kablo uçlu
P = fişli
A = şamandıra şalterli ve fişli
VA = Dikey şamandıra şalteri ve fiş

Uygulama
Aşağıdakiler için basma işlemi gerçekleştirir:

Foseptik içermeyen atık sular (EN 12050-2)
Kirli su
pH değeri >4,5 olan akışkanlar
“B” malzeme modeli: Aşındırıcı akışkanlar, örn. deniz suyu, kondens suyu, damıtılmış su

Donanım / işlev

Bimetal sensörlü sargı sıcaklığı denetimi
Fişi hazır (A ve P varyasyonu)
Şamandıra şalteri (A varyasyonu)
Dikey şamandıra şalteri (VA varyasyonu)

Malzemeler

Motor gövdesi: 1.4301
Hidrolik gövde: PP-GF30 (kopolimer)
Çark: PP-GF30 (kopolimer)
Statik contalar: NBR
Pompa tarafındaki sızdırmazlık: SiC/SiC
Motor tarafındaki sızdırmazlık: C/Cr
Mil ucu: Paslanmaz çelik 1.4401

“B” malzeme modelinde akışkanla temas eden tüm parçalar 1.4401 (AISI 316) paslanmaz çeliktir.

Tasarım
Taşınabilir ıslak kurulum için, dalgıç tipi blok ünite olarak dalgıç kirli su pompası.
Hidrolik
Basınç tarafındaki çıkış, dikey dişli flanş bağlantıları olarak tasarlanmıştır. Çark biçimi olarak açık tipte çok kanallı çarklar kullanılmaktadır. Bir pislik tutucu, hidrolik gövdeye entegredir.
Motor
Doğrudan marş için alternatif akım (entegre işletim kondansatörlü) ve trifaze akım modelli yüzey soğutmalı veya ceket soğutmalı motorlar kullanılır:

Yüzey soğutmalı motorlar: Atık ısı, motor gövdesi üzerinden doğrudan çevredeki akışkana iletilir. Motorlar böylelikle su altında sürekli işletimde (S1) ve su dışında kısa süreli işletimde (S2) veya fasılalı işletimde (S3) kullanılabilir. Ceket soğutmalı motorlar: Atık ısılar motor gövdesi üzerinden akışkana iletilir. Motorlar su altında ve su altından çıkarılmış olarak sürekli işletimde (S1) kullanılabilir.

Ayrıca motorlar termik motor denetimiyle donatılmıştır. Bu özellik, motor sargısını aşırı ısınmaya karşı korur. Alternatif akım motorlu ünitelerde bu entegre edilmiştir ve kendiliğinden devreye girer. Başka bir deyişle, motor aşırı ısındığında kapatılır ve soğuduktan sonra otomatik olarak tekrar çalıştırılır. Bunun için standart olarak bimetal sensörler kullanılır. Bağlantı kablosu standart olarak 10 m’dir ve şu modellerde temin edilebilir.