Ticari Tip Klimalar

Ticari Tip Split Klimalar

Konut ve ticari yapılarda karşımıza çıkan birbirinden çok farklı yapı ve büyüklükteki iç mekanlar, ısıtmak, soğutmak ve iklimlendirmek için farklı yapıda ve kapasitede split klima sistemleri ihtiyacını doğurmuştur. Bunların başta iç üniteleri bulundukları mekana tam uyum sağlamalı ve düşük maliyetle ortamın hava kalitesini yüksek seviyede tutmalıdır.

Yüksek enerji verimliliği ile bilinen Viessmann Ticari Tip klimalar ev ya da ofiş her türlü iç mekan ile uyum sağlayabilecek geniş ve esnek bir ürün yelpazesi sunar. Arzu ettiğiniz iç ortam hava kalitesini bu sayede, duvar ya da tavana monte edebileceğiniz uygun iç ünite tipleri ve ihtiyaca karşılık gelen kapasite seçimiyle elde edebilirsiniz.

Vitoclima 100-S ve 200-S gizli tavan tipi kanallı

Bulunduğu mekanın tavanına estetik bir şekilde entegre olabilen gizli tavan tipi kanallı split klimalar Vitoclima 100-S ve 200-S yüksek performansları ile öne çıkmaktadır.

Mekanın mimarisi ile bütünleşen zarif 100-S ve 200-S modelleri düşük ses seviyeleri ile her türlü ofis ortamına çok uygundur.

Vitoclima 100-S ve 200-S kaset tipi

Kaset tipi split klima ihtiyaçları için Viessmann’un modern yüzlü, güçlü çözümü.

İdeal boyutları ve farklı kapasite seçenekleri ile ofislere kesintisiz hava konforu sağlar.

Vitoclima 100-S ve 333-S salon tipi split

Salon tipi klima için de Viessmann Vitoclima 100-S ve Vitocllima 333-S en doğru seçenektir.

Soğuk kış aylarında Vitoclima serisi klimalar bulundukları mekanı hızlı ısıtır; aynı şekilde sıcak yaz aylarında da turbo soğutma fonksiyonu ile hızla soğutur. Çok yönlü hava üfleme kanatçıkları ile sağ sol ve yukarı aşağı yönlerde homojen hava sirkülasyonu ile iç mekanda yüksek konfor sağlanır.

Salon tipi on-off split klima kategorisinin en avantajlı model olan Vitoclima 100-S, inverterli Vitoclima 300-S modelinde olduğu gibi, kontrol paneli ve kablosuz uzaktan kumanda ile kolayca kumanda edilebilir.

Yüksek beklentisi olan kullanıcılar için Vitoclima 333-S, iç mekan hava sıcaklığının dalgalanmasına izin vermeden, kompresör devrini ihtiyaca göre ayarlayabilen DC inverter teknolojisi, yüksek COP/EER değeri ve A-Enerji sınıfı ile göz doldurmaktadır.

Vitoclima 100-S için ısıtmada -7° soğutmada 43°C , güçlü Vitoclima 333-S serisi ile -20° ısıtma, 48° soğutma dış ortam sıcaklığında en zorlu ısıtma ve soğutma görevlerinin kolaylıkla üstesinden gelir. Borulamada ise 100-S serisinde 30 metre, 333-S serisinde ise 70 metre ile montajda esneklik sağlamaktadır.

Viessmann klimalar sahip oldukları teknolojik üstünlüklerine rağmen ev ya da ofiste herkesin rahat bir şekilde kullanabileceği ve cihazların bütün fonksiyonlarından faydalanmasına olanak tanıdığı kolay anlaşılır ve ergonomik kumanda sistemleri ile birlikte sunulur.

Vitoclima 100-S kablolu, Vitoclima 200-S ve 300-S hem kablolu hem de kablosuz şekilde rahatça kumanda edilebilir.

Viessmann ile yüksek hava konforlu, keyifli ortamlara hazır olun.

Vitoclima 100-S Gizli Tavan Tipi

Çevreyle dost R410A soğutucu akışkanlı Vitoclima 100-S ticari tip split klimalar, kolay montaj ve servis imkanının yanı sıra konforlu iklimlendirme sağlamaktadır.

En Zorlu Koşullarda Yüksek Konfor

48 ° C dış ortam sıcaklığında soğutma ve -15 ° C dış ortam sıcaklığında ısıtma yaparak en zorlu hava koşullarında yüksek konfor sunmaktadır.   Dış ortam sıcaklığı 18 ° C’ye düştüğünde bile ünite soğutma için ayar yapabilir ve böylece kışın bile soğutulması gereken yerler için ideal ortam sağlanabilir.

Hafıza Kayıt Özelliği

Elektrik kesintisi durumunda, ünite mevcut çalışma koşullarını çalışma durumunu hafızaya kaydetmektedir. Elektrik geri geldiğinde cihaz hafızasında tuttuğu önceki çalışma koşullarını geri yükleyerek çalışmaya devam etmektedir. Böylece kullanıcının tekrar ayar yapmasına gerek kalmamaktadır.

Opsiyonel Ortam Sıcaklık Kontrol Seçeneği

Çift Sıcaklık Sensörü: Kullanıcı oda sıcaklığını iç ünitede ve kablolu kumanda yer alan sensörler aracılığı ile ölçümleyerek dilediği konfor ayarını set edebilir. Bu sayede klima daha doğru çalışır ve daha fazla enerji tasarrufu sağlanır.

2 Kablolu Kumanda ile Mükemmel Kontrol

Opsiyonel olarak aynı anda 2 kablolu kumanda ile kontrol sağlanabilmektedir. Otel uygulamalarında kapı yanında bir adet ve yatak başucunda bir adet kablolu kumanda ile eksiksiz konfor parmak uçlarınızda.

Yalıtılmış metal kutu sayesinde elektronik kart ve bağlantılı elemanları, yangın,dışarıdan müdahele ve darbelere karşı korunmaktadır

Opsiyonel VCCCE52-24/F(C) Merkezi Kontrol Ünitesi ile 36 iç üniteye kadar kontrol  sağlanabilmektedir. (Her iç ünite için Modbus gateway kullanımı zorunludur.)

Opsiyonel kuru kontak (VCCME30-42/E1) ile otel uygulamalarında kolaylık sunmaktadır.

Opsiyonel WIFI aksesuarı sayesinde klima, akıllı telefon veya tablete indirilecek  uygulama aracılığı ile uzaktan yönetilebilir.

Vitoclima 200-S Gizli Tavan Tipi

Çevreyle dost R410A soğutucu akışkanlı Vitoclima 200-S ticari tip split klimalar, kolay montaj ve servis imkanının yanı sıra konforlu iklimlendirme sağlamaktadır.

◾İşletme dış ortam sıcaklık aralığı ;
◾Soğutmada 48 °C ve ısıtmada -15 °C
◾Optimize edilmiş kanal ölçüleri ile düşük ses ve yüksek performans sağlanmaktadır.
◾Kompakt cihaz ölçüleri ile kolay montaj imkanı sağlamaktadır.
◾kablolu ve kablosuz kumanda standarttır.

Vitoclima 100-S Kaset Tipi

Ekonomik çözümler sunan Vitoclima 100-S ticari tip split klimalar, kolay montaj ve servis imkanının yanı sıra konforlu iklimlendirme sağlamaktadır.

◾İşletme dış ortam sıcaklık aralığı ;
Soğutmada 43 °C ve ısıtmada 7 °C’dir.
◾İç ünitede 1100 mm’ye basabilen drenaj pompası ve soğutma-ısıtma için ayrı ayrı
kanatçık açı tasarımı bulunmaktadır.
◾Kompakt cihaz ölçüleri ile kolay montaj imkanı sağlamaktadır.
◾Kablolu kumanda standarttır.

Vitoclima 200-SHE Kaset Tipi

Ofis, restoran ve otel gibi büyük mekanların iklimlendirilmesinde kullanılan klima sistemlerinde kullanıcı beklentiler oldukça yüksektir.

Bu tarz işyeri ve işletmeler ile diğer büyük mekanların konforlu şekilde ısıtılması, soğutulması ve iklimlendirilmesinde kullanılan sistemlerden hem bulunduğu mekanlara yetecek performans göstermesi, oldukça tasarruflu çalışması ve ortamın mimarisine uyumlu estetik bir görünüme sahip olması beklenir.

Soğuk kış günlerinde de sıcak yaz aylarında da eşsiz hava konforu sunabilen kaset tipi klima Vitoclima 200 S/HE iç mekan ısıtma, soğutma ve iklimlendirmesinin lider markası Viessmann’dan her türlü ofise kaliteli ve verimli iklimlendirme çözümü olarak sunulmaktadır.

Viessmann grubu yıllardır çevremizin korunması ve buna uygun olarak kullanıcılara enerji verimliliği yüksek, çevre ve doğa dostu ürünler geliştirme ve sunma konusunda özveriyle çalışmaktadır.

Bu nedenle Avrupa Birliği standartlarına tam uyumlu Vitoclima 200-SHE çevre dostu R410A soğutucu akışkan ile soğutma sağlayan yüksek verimli iklimlendirme sağlayacak şekilde tasarlanmış ve ortaya Sezonsal Verimlilik Kriterlerine uyan çok tasarruflu ve çevre dostu bir ürün geliştirilmiştir. Sahip olduğu ileri teknoloji ürünü DC inverter kompresör sayesinde hem SCOP ve SEER değerleri olarak da bilinen iklimlendirmede Sezonsal Verimlilik kriterlerine uyarak çevreyi korur, hem de ısıtma ve soğutma için yapılan masrafı oldukça azaltır.

Vitoclima 200 S/HE kaset tipi klima mükemmel hava sirkülasyonu sağlayacak şekilde üretilmiş, kanatçıkların açısı optimum hava akışı ve ısı transfer verimliliği elde edebilmek için ayrı ayrı tasarlanmıştır Özel tasarımı sayesinde homojen hava salınımı ile en iyi konforu minimum enerji tüketimi ile aynı anda kullanıcıya sunmaktadır.

Viessmann yaz-kış sürdürülebilir konfor ile maksimum memnuniyet sağlamayı ilke edinmiştir. Bunu sürekli iyileştirme ve geliştirme faaliyetleri ile sağlamaktadır. Diğer klimalarda olduğu gibi, Vitoclima 200 S/HE modelinde de cihaz ister ısıtma ister soğutma olsun, bütün çalışma ayarları ve modlarında maksimum verimliliğe sahiptir.

Kaset tipi klimaların bulundukları mekan ile entegre olmaları daha da önemlidir, Avrupa’nın en çok tercih edilen kaset tipi klimaları arasında yer bulan Viessmann Vitoclima 200-S/HE sadece enerji verimi ve uzun ömürlü oluşu ile değil, aynı zamanda estetik görünümüyle de sıradan cihazlardan çok daha üstündür.

Sahip olduğu tasarım iç mekanların form ve mimarisine uyumlu, zarif hatlara sahiptir

 • İşletme dış ortam sıcaklık aralığı ; Soğutmada 48 °C ve ısıtmada -15 °C’dir.
 • Kompakt cihaz ölçüleri ile hızlı ve kolay montaj imkanı sağlamaktadır.
 • Vitoclima 200-S/HE beklentilere uygun olarak sahip olduğu özel fan tasarımı sayesinde oldukça sessiz çalışmaktadır.
 • Vitoclima 200-S/HE kablosuz kumanda standarttır.

Salon Tipi klima iç mekan olarak özellikle ofis, mağaza ve restoranlarda kullanımı ile ortamın ısıtılması, soğutulması ve iklimlendirilmesi için en doğru seçeneklerden biridir.

Ancak satın alacağınız salon tipi klimadan iyi bir performans almanız ve sorun yaşamamanız için dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır.

Her şeyden önce cihaz, güvenliği ve işletim performansının güvencesi olarak, kaliteli malzemelerden akıllıca tasarlanmış ve modern yöntemlerle, uluslararası kalite standartlarına göre üretilmiş olmalıdır.

Salon tipi klima alımında satışa sunulan ürünün uluslararası yüksek standartlara uygun olması başta güvenlik ve ısıtma/soğutma performansı olmak üzere pek çok konuda kullanıcı için bir garantidir.

Tercih edilen markanın ülke çapında – her biri konusunda uzman olan – projelendirme ekibi ve teknik servis ağının olması şarttır.

Dünyanın önde gelen ısı tekniği çözümleri üreten firmalardan biri kabul edilen Viessmann, salon tipi klimalarda da bütün bu kriterlere uygun, en modern ve verimli çözümler sunar.

Klima ve iklimlendirme teknolojilerinde enerji performansında en temel ölçülerinden biri klima cihazının ısıtma ve soğutmada harcadığı birim enerjiyi gösteren COP ve EEC değerleridir.

Yeni nesil Viessmann klimalarda bu performans katsayıları oldukça yüksektir.

Bunun anlamı, aldığınız Viessmann klima ile piyasadaki rakip markalara kıyasla daha az elektrik ve daha az masrafla daha fazla ısınabilir ya da serinleyebilirsiniz.

Viessmann’ın onlarca yıla dayanan deneyimi, ar-ge çalışmaları ve kaliteden en ufak bir ödün vermeyişi iç mekanlarda hava kalitesinin her zaman yüksek kalmasını sağlayan en iyi çözümü sunabilmesinin formülüdür.

Vitoclima 100-S Salon Tipi (on-off) Split Klima

 • Dış ortam çalışma sıcaklık aralığı: soğutmada 43 °C ve ısıtmada -7 °C
 • İç mekana sıcak havayı homojen bir şekilde dağıtabilen güçlü fan sistemi
 • Turbo soğutma özelliği sayesinde mekanı hızlı soğutma imkanı
 • Hava üfleme kanatçıkları ile sağ-sol ve yukarı-aşağı otomatik yönlendirme ile homojen hava dağılımı
 • Elektrikli ısıtıcı
 • Yüksek hava kalitesi için kolay bakımlı, uzun ömürlü yıkanabilir filtre
 • Sessiz çalışma özelliği
 • Kolay kullanım için özel tasarım LCD’li kontrol paneli ve dijital ekranlı kablosuz uzaktan kumanda
 • Çevre dostu ve yüksek verimli R410A soğutucu akışkan
 • Kolay montaj ve bakım

Bütün bu üstün teknik özelliklerinin yanı sıra Vitoclima 100-S konfordan taviz vermeden modern tasarımlı iç ünitesinin ergonomik yapısı ile az yer kaplar.

Satış öncesi ve sonrası tam hizmet paketi sunan Viessmann uzman servis ekibi ile ihtiyaçlarınızı tam karşılayacak en uygun sistemi sunabilmek adına teknik keşif hizmeti de sunmaktadır.

Bölgenizdeki Viessmann ekibi klimanın ısıtma ve soğutma kapasitesinin yanı sıra olası ısı kayıpları ve mekanın özel ihtiyaçlarını hesaba katıp, size bunların göz önüne alındığı optimum çözüm sunmaktan memnun olacaktır.

İşletme maliyeti düşüklüğü, dayanımı ve yüksek performans ile Viessmann klimalar konforlu iklimlendirmenin en doğru çözümüdür.