Su ve Toprak Kaynaklı Isı Pompaları

 • Anasayfa
 • Su ve Toprak Kaynaklı Isı Pompaları

Vitocal

Viessmann split tipi ısı pompaları

Hava-su ısı pompalarında ses emisyonu ve yer ihtiyacı önemli rol oynar. Bu iki faktörü sadece dikkate almakla kalmayıp uygulamada da optimal şekilde gerçekleştiren ısıtma sistemlerine  Viessmann split tipi ısı pompaları dahildir.

Split tipi ısı pompasının yapısı ve çalışma şekli

Split tipi ısı pompası iç ünite ve dış üniteden oluşur ve dış ünite gürültüye neden olabilecek tüm bileşenleri içerir. Bunlara fanlar, evaporatör ve kompresör dahildir.

İç ünite bu nedenle kompakt yapıdadır ve evin içinde çok esnek bir şekilde kurulabilir. Burada sadece kondenser, sirkülasyon pompası ile kontrol ve güvenlik teknolojisi yer alır. Aynı zamanda sadece bölünmeden kaynaklı olmamak üzere koordineli bileşenlerden ve sofistike, ses için optimize edilmiş bir tasarımdan dolayı oldukça sessizdir.

Isı üretim süreci istenildiği kadar tekrarlanabilir

Dış üniteye monte edilen fan işletim sırasında aktif olarak dışarıdaki havayı çeker ve onu evaporatöre (ısı eşanjörü) iletir. Bunun içinde ise düşük sıcaklıkta bile ısınan bir soğutucu madde sirküle edilir. Soğutucu madde agrega durumunu değiştirdikten sonra sıcak buhar olarak elektrikle işletilen kompresöre akar. Kompresör buharı sıkıştırır ve böylelikle sıcaklığını istenen seviyeye çıkarır.

Daha sonra sıcak buhar ince soğutucu madde hatları üzerinden, iç ünitenin mevcut olduğu kondensere iletilir. Sıcak buhar burada termal enerjisini ısıtma sistemine aktarır ve bu esnada yavaş yavaş soğur. Halen yüksek basınç altında olduğu için onu başlangıç durumuna geri getirecek olan bir genleşme valfinden geçer. Bu adım tamamlandıktan sonra süreç yeniden başlatılabilir.

Split Tipi Hava/Su Isı Pompası (İşletim Şeması)

[1] Vitocal split tipi hava/ su ısı pompası , iç ünite
[2] Vitocal split tipi hava/ su ısı pompası , dış ünite
[3] Sıcak su boyleri

Split tipi ısı pompasının avantajları

Bir Viessmann Split tipi ısı pompasının belirleyici avantajı, neredeyse hiç duyulmayan işletimidir. Cihaz yapısı, rahatsız edici olarak algılanacak düşük sesleri daha yüksek bir frekansa kaydıracak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca Viessmann’ın tüm Split tipi ısı pompaları, ses gücünün ek olarak azaltıldığı gece moduna sahiptir. Siteler, villalar ve oteller gibi ses emisyonuna ilişkin son derece sıkı yasal şartların var olduğu yerlerde kullanımı ugundur.

Soğutma ve ısıtma mümkün

İç mekanda düşük yer ihtiyacı ve sessiz çalışmaya ek olarak Split tipi ısı pompaları geri dönüşümlü işletim için de hazırlanmıştır. Bu sayede konvektörler veya yüzey soğutma sistemleri kullanarak sıcak yaz aylarında odaların sıcaklığı istenen seviyede tutulabilir. Bunlar ayrıca modüler olarak genişletilebilir. Tesis sahipleri böylece son derece esnek olur ve daha yüksek ısıtma veya soğutma ihtiyacında başka ısı pompalarını kurabilir. Split tipi ısı pompalarının diğer avantajları:

 • Tüm işletim noktalarında yüksek verimlilik sayesinde düşük işletim maliyetleri
 • Açık metin ve grafik göstergeli kullanımı kolay Vitotronic kontrol paneli
 • Bir güneş enerjisi sistemine bağlantı için hazır
 • ViCare App ve akıllı telefon/tablet üzerinden uzaktan kumanda sayesinde yüksek kullanım konforu

İster salt ısıtma sistemi ister ısıtma ve soğutma sistemi olarak: Viessmann Split tipi ısı pompaları yeni yapı ve modernizasyonlar için çok uygundur. Zahmetli duvar geçişleri ve hava kanallarının montajı bu tasarımda önlenir.

Bununla birlikte, her iki ünitenin kapalı bir soğutma devresinde birleştirilmesi yalnızca sertifikalı bir soğutma uzmanı tarafından yapılabilir. Ayrıca tesis işletmecisinin daha büyük sistemlerde bir soğutma uzmanı tarafından sızıntı olup olmadığını kontrol etmesi için soğutma devresine sahip olması gerekir.

Vitocal 200-S

Bu avantajlardan yararlanın

 • Uygun fiyatlı güvenilir bir ısı pompası
 • Dış ünite isteğe bağlı olarak monte edilebilir (yerde duran veya duvara asılı)
 • Isıtma ve soğutma için ters işletme
 • Kamu tarafından teşvik verilebilir (bulunduğu yere bağlı)
 • Kendi ürettiğiniz elektriğin en iyi şekilde kullanılması

 

Sessiz ve etkin

Vitocal 200-S Split tipi bir hava/su ısı pompasıdır. Dış havadaki ısıyı alır ve ısıtmak için uygun bir sıcaklık seviyesinde tekrar dışarıya verir. Burada tahrik enerjisine dönüştürülenin üç dört katı kadar enerji ısıtmak için dışarıya verilir.

Bu ısı pompası seçenek olarak sadece bir ısıtma sistemi veya ısıtma ve soğutma tesisi olarak sipariş edilebilir. Bir konut havalandırma sistemi ile bağlı olarak bir evin sıcaklığı konforlu bir şekilde ayarlanabilir.

Vitocal 200-S özellikle yeni bina veya bina dönüşümü için bivalent (ikili) sistemler için uygundur. Daha yüksek kapasiteler için birden fazla Vitocal 200-S ile bir kaskad oluşturulabilir.

Split tipi hava-su ısı pompası Vitocal 200-S

Split tasarımlı hava-su ısı pompası Vitocal 200-S, dış havada bulunan ısıyı çevre dostu ve uygun maliyetli şekilde kullanır. İsteğe göre sadece ısıtma veya ısıtma ve soğutma için temin edilebilir.

Viessmann’ın son derece sessiz dış üniteleri

Zamansız tasarımdaki yeni dış üniteler göz alıcı bir şekilde dikkat çekiyor. Bir veya iki fanlı dış ünite cihazlar şirketin kendi geliştirme ve üretimidir. Çok sessiz çalışmaya ek olarak çok iyi performansa ve mükemmel işleme ve ürün kalitesine sahiptir – Made in Germany.

Vitocal 200-S örneğin sıralı konut siteleri gibi dar yerleşim alanlarında kullanım için özellikle uygundur.

35 dB(A) sadece 3 metre mesafede

Gece modunda fan ve kompresörün ses gücü ek olarak azaltılır. Bu fonksiyon, ses emisyonuna ilişkin yasal şartların yerine getirilmesi gereken yerlerde önemlidir (TA-Gürültü: 35 dB(A)). Örneğin sıralı konut tesisleri gibi yoğun yapılaşmalı alanlarda.

Çift yataklama gövde gürültüsünü durdurur

Soğutucu devre bileşenlerinin ikili, elastik bir dekuplajı ve akustik olarak optimize edilmiş bir düzenlemesi, sesin mahfazadan ve soğutucu akışkan hattından yayılmasını etkili bir şekilde önler. Bu, titreşimlerin dış üniteden yapıya veya binaya iletimini neredeyse tamamen ortadan kaldırır.

Verimlilik artışı – COP: A7/W35 için azami 5,0

Önemli bileşenler: verimlilik artışına katkı sağlar. Bunların arasında devir sayısı kontrollü scroll kompresör, asimetrik plakalı ısı eşanjörü ve dalgalı peteklere sahip hava evaporatörü yer alır.

Advanced Acoustic Design sayesinde son derece sessiz

Son derece sessiz bir işletim için yeni Advanced Acoustic Design (AAD) kullanılır. Vitocal 200-S örneğin sıralı konut siteleri gibi dar yerleşim alanlarında kullanım için özellikle uygundur.

EHPA Kalite Etiketi

EHPA kalite etiketi, pazar teşvik programına göre teşvik için COP (Coefficient of Performance) belgesi görevi görür.

Alman EHPA kalite etiketi komisyonu, Viessmann Vitocal 200-S ısı pompasının EHPA kalite damgası düzenlemesinin gerekliliklerini karşıladığını belgeler.

 

WLAN opsiyonlu Vitotronic 200

Vitotronic 200 kontrolü üzerinden ısı pompaları internet arayüzü Vitoconnect (aksesuar) ve ücretsiz ViCare App yoluyla uzaktan da kontrol edilebilir. Ayrıca merkezi konut havalandırma cihazları Vitovent ile kombinasyon da mümkündür.

Vitoconnect bağlantı imkanı

Mobil uygulama üzerinden kumanda için Vitoconnect arayüzü gereklidir. Vitocal serisinin önceki ısı pompalarının (2010 üretim yılından itibaren) sonradan donatılması her zaman mümkündür.

 

ViCare App (Mobil Uygulama)

ViCare App (mobil uygulama)  sayesinde tesis işletmecisi akıllı telefon yoluyla kendi ısıtma sistemini kontrol edebilir. Çalışma durumu herhangi bir zamanda görüntülenebilir ve bir arıza durumunda, daha önce uygulamada depolanan uzman şirket ile hızlı ve kolay bir şekilde iletişim kurulabilir.

İç ünite ürün kesiti

Genel bakış

Güç (kW)
3 – 10,6 kW
Isıtma işletmesindeki COP
5,1’e kadar (hava 7 °C/su 35 °C) ve 3,8’e kadar (hava 2 °C/su 35 °C)
Enerji verim sınıfı
energieeffizienklasse.png

3,0 – 5,6 kW: A++ / A+, 7,7 – 9,06 kW: A++ / A++, AB Direktifi No. 811/2013 ısıtma, ortalama iklim koşulları, düşük (35 °C) / orta sıcaklık uygulaması (55 °C) uyarınca

Energieeffizienzklasse Trinkwasserbereitung
Kullanım alanı
icon-wohngebaeude.png

Tek ailelik müstakil ev, yeni bina ve dönüşüm, bivalent (ikili) sistemler

Kullanım
Einfaches RGB

Açık metin ve grafik göstergeli Vitotronic 200 kontrol paneli, Vitotrol App üzerinden kullanılabilir

Sıcak su hazırlanması
Daha yüksek bir sıcak su konforu için ayrıca bir boyler gereklidir.
Diğer özellikler
Dış ünite isteğe bağlı olarak monte edilebilir (yerde duran veya duvara asılı). Isıtma ve soğutma modlarında çalışmayı sağlayan tipi sayesinde konforlu.

Dış ünite ürün kesiti

Genel bakış

Güç (kW)
3 – 10,6 kW
Isıtma işletmesindeki COP
5,1’e kadar (hava 7 °C/su 35 °C) ve 3,8’e kadar (hava 2 °C/su 35 °C)
Enerji verim sınıfı
energieeffizienklasse.png

3,0 – 5,6 kW: A++ / A+, 7,7 – 9,06 kW: A++ / A++, AB Direktifi No. 811/2013 ısıtma, ortalama iklim koşulları, düşük (35 °C) / orta sıcaklık uygulaması (55 °C) uyarınca

Energieeffizienzklasse Trinkwasserbereitung
Kullanım alanı
icon-wohngebaeude.png

Tek ailelik müstakil ev, yeni bina ve dönüşüm, bivalent (ikili) sistemler

Kullanım
Einfaches RGB

Açık metin ve grafik göstergeli Vitotronic 200 kontrol paneli, Vitotrol App üzerinden kullanılabilir

Sıcak su hazırlanması
Daha yüksek bir sıcak su konforu için ayrıca bir boyler gereklidir.
Diğer özellikler
Dış ünite isteğe bağlı olarak monte edilebilir (yerde duran veya duvara asılı). Isıtma ve soğutma modlarında çalışmayı sağlayan tipi sayesinde konforlu.