Sıcak Su Hazırlayıcılar

Vitocell 300-V

Vitocell 300-V

Paslanmaz çelik boylerlerle hijyenik, konforlu ve ekonomik kullanma suyu ısıtması – dikey tip.

Bu avantajlardan yararlanın

 • Yüksek kaliteli paslanmaz çelikten imal edilmiş, korozyona dayanıklı boyler sayesinde uzun ömür sağlanmaktadır.
 • Yüksek yüzey kalitesi ile tamamen hijyenik bir ortam sağlanmaktadır.
 • Korozyona karşı ilave koruma için ayrıca koruyucu anot kullanımı gerekmemektedir, böylelikle işletmede anot değiştirme masrafından tasarruf edilmektedir.
 • Boyler tabanına kadar uzanan serpantin ile boyler suyunun tamamı ısıtılır ve bakteri üreyecek soğuk bölgeler oluşmaz
 • Büyük boyutlandırılmış ısıtma yüzeyleri ile elde edilen hızlı, homojen ısıtma sayesinde yüksek sıcak su konforu sağlanmaktadır
 • Çepeçevre uygulanan yüksek etkili ısı izolasyonu sayesinde ısı kayıpları düşüktür
 • Hafif yapısı ve uygun boyutları ile nakliye kolaylığı sağlamaktadır
 • Üniversal kullanımlıdır – Yüksek sıcak su ihtiyaçları için birden fazla Vitocell 300-V gruplandırılarak boyler bataryaları oluşturulabilir.
 • Vitocell 300-V (500 litre) kolay taşınabilmesi için çıkartılabilir ısı izolasyonu ile teslim edilir.

Vitocell 100-V

Yüksek sıcak su konforu Vitocell 100-V boyler

Korozyona dayanıklı Ceraprotect emayeli çelik boyler. Magnezyum anot üzerinden ayrıca katodik koruma sağlanmaktadır. Aksesuar olarak temin edilebilen harici akım anodu bakım gerektirmez. Boyler tabanına kadar uzanan serpantin ile boyler suyunun tamamı ısıtılır ve bakteri üreyecek soğuk bölgeler oluşmaz. Büyük boyutlandırılmış serpantin ile hızlı ve homojen ısıtma sayesinde yüksek sıcak su konforu sağlanmaktadır. Yüksek sıcak su ihtiyaçları için birden çok boyler gruplandırılarak boyler bataryası oluşturulabilir. Yüksek etkili çepeçevre uygulanan ısı izolasyonu sayesinde ısı kayıpları düşüktür.

 • Magnezyum anodu ile ek katodik koruma, aksesuar olarak temin edilebilen etkileyici akım anodu
 • Talep üzerine, CVA / CVAA / CVAB-A tipine bir elektrikli ısıtma elemanı takılabilir, CVWA tipine 2 adete kadar elektrikli ısıtma elemanı monte edilebilir.
 • 500 litre kapasiteli Vitocell 100-V tipi CVA / CVAA, daha kolay kullanım için çıkarılabilir ısı yalıtımı ile donatılmıştır.
 • 160 ve 200 litrelik içeriği de vitopearlwhite rengi mevcuttur.
 • CVWA tipi ayrıca 300 litreye kadar beyaz renkte Vitocell 100-W olarak da mevcuttur.
 • Enerji verimliliği sınıfı:Tip CVA, 160/200/500 litre: B.
 • Tip CVAA, 300 litre: B
 • Tip CVAB-A, 160/200 litre: A
 • CVWA tipi, 300/390/500 litre: B.

Vitocell 100-L

Vitocell 100-L

Vitocell 100-L, harici eşanjör seti (80, 120 ve 240 kW) ile birlikte
kullanma suyu ısıtma sistemi oluşturmaktadır. Eşanjör seti bir plakalı eşanjörden,
armatürlerden ve pompalardan oluşmaktadır

 • Kısa süreli yüksek pik güçlerde; çekilen su debisi yüksek ve ek ısıtma zamanları farklı, örn. kapalı yüzme havuzları, spor tesisleri, sanayi işletmeleri ve mezbaha vb. gibi yerlerde kullanma suyu ısıtmasında.
 • Boyler besleme ve sıcak su tüketim zamanları farklı olan büyük boyler hacimlerinde; örneğin okullar, spor tesisleri, hastaneler, garnizonlar, sosyal tesisler, apartmanlar gibi su alımı pik zamanlara rastlayan binalarda.
 • Düşük dönüş suyu sıcaklıkları talep eden veya dönüş suyu sıcaklıkları sınırlandırılmış olan (örn. bölgesel ısıtma sistemleri veya yoğuşmalı kazanlar) sistemlerde. Kullanma suyu tarafı sıcaklık farkı (10/60 ºC) çok fazla olduğundan, ısıtma suyu tarafında düşük bir dönüş suyu sıcaklığı oluşur; bu durum yoğuşmalı kazan kullanımında yoğuşma oranının yüksek olmasını sağlar.
 • Boyler besleme sistemi yüksek güçleri küçük alanda aktarabildiği için dar mekanlarda tercih edilmektedir.

Bu avantajlardan yararlanın

 • Korozyona dayanıklı Ceraprotect emayeli çelik boyler
 • Magnezyum anot üzerinden ayrıca katodik koruma sağlanmaktadır. Aksesuar olarak harici akım anodu teslim edebilmekteyiz
 • Hafif yapısı ve çıkartılabilen ısı izolasyonu nakliye kolaylığı sağlamaktadır.
 • Çepeçevre uygulanan yüksek kaliteli ısı izolasyonu sayesinde ısı kayıpları düşüktür
 • Isı pompaları ile bağlantılı kullanımı için, elektrikli ısıtıcı ve boylar besleme lansı aksesuar olarak sipariş edilebilir.
 • Eşanjör seti ile birlikte boyler besleme sistemi olarak kullanılması durumunda özellikle yoğuşmalı kazanlarla kombine edilemeye uygundur.
 • Değişken gidiş suyu sıcaklığında dahi boyler beslemesi tam istenen derecede gerçekleşir
 • Yüksek verimli boyler besleme lansı ve ısıtma suyu pompası ve komple ısı izolasyonundan oluşmaktadır.

Tüm Sıcak Su Hazırlayıcılar

Viessmann sıcak su hazırlayıcıları

Sıcak su ihtiyacı her hanede farklıdır. En önemli etki faktörleri arasında bir taraftan hane üyesi sayısı ve diğer taraftan banyo ve duş alışkanlıkları yer alır. Bir örnek: Üç aile üyesi sabah aynı saatte işe ve okula giderse kısa bir süre içinde sürekli olarak çok fazla sıcak duş suyunun bulunması gerekir. Aynı zaman aralığında sadece bir aile üyesi sıcak su ihtiyacı duyuyorsa ekseriyetle ihtiyaç da değişir.

Düzenli olarak banyo yapmaktan hoşlananlar, ayrıca tam bir banyo için yeterince sıcak su isterler. Ve son olarak sıcak su hazırlayıcısı, aynı anda çok aileli evlerde sıcak su evin içinde farklı noktalara çekilse bile yeterli su sağlamalıdır.

Viessmann Vitocell sıcak su hazırlayıcıları bu ihtiyacı her bakımdan karşılamakta ve ekipmandaki en yüksek talepleri bile karşılamaktadır. Cihazlar farklı ısı üreticileriyle kombine edilebilir. Yoğuşmalı bir kazanla iki değerli çalışma için Vitocell sıcak su hazırlayıcıları, çevre dostu bir ısı pompası veya katı yakıtlı kazan gibi uygundur. Her durumda, enerji tasarrufu ve suyun serbest ısıtılması için bir güneş enerji sisteminin kurulması önerilir.

Her türlü ihtiyaca uygun sıcak su hazırlama

Sıcak su farklı şekillerde üretilebilir. Sıcak su hazırlama merkezi olarak çalışıyorsa mevcut bir ısıtma sistemine bağlantı yapmak vazgeçilmezdir. Bu durumda ısı üreticisi sadece oda ısıtmasını devralmaz. Ayrıca günün herhangi bir saatinde sıcak suyun temin edilmesini sağlar.

Ek olarak sıcak su kaynağını merkezi olmayan bir şekilde kullanma seçeneği de vardır. Viessmann Vitotherm gibi elektrikli sıcak su sistemleri bu amaç için sıklıkla kullanılmaktadır. Bunlar ısıtma sistemi ile birleştirilir ve kolayca sonradan eklenebilir. Cihazların boyler ya da ani su ısıtıcıları veya sıcak su ısıtıcıları olması fark etmez.

Kullanma suyu eşanjörü prensibine göre su ısıtıcı

Merkezi ve merkezi olmayan DHW ısıtmasına ek olarak, bir Viessmann Vitotrans 353 temiz su modülü de kullanılabilir. Bu modüller Vitocell ürün serisinin ısıtma suyu depo boylerlerini tamamlar. Kullanım suyunun ısıtılması, kullanma suyu eşanjörü prensibi ile rahat ve hijyenik bir şekilde gerçekleştirilir. Kullanım suyu depolanmaz. Bunun yerine temiz su, bir ısıtma suyu depo boylerinden gelen enerji ile istenen sıcaklık seviyesine kadar ısıtılır. Isıtma suyu depo boylerleri çok çeşitli sistemler ile kombine edilebilir.

Verimlilik artışı için Viessmann Vitocell

Bir sıcak su tankının mevcut ısıtma sistemine bağlanması ekonomik ve çevresel nedenlerden dolayı mantıklıdır. Isı ücretsiz güneş enerjisinden üretildiğinden hiçbir (fosil) yakıtın yakılması gerekmez, bu da doğanın rahatlaması anlamına gelir. Klasik bir kazanla veya güneş enerjisi sistemiyle ikili işletme için: Komple ürün sağlayıcısı olarak Viessmann her ihtiyaç için doğru sıcak su hazırlayıcısına sahiptir.

Farklı tasarımlarda sıcak su boylerler

Viessmann boylerleri yüksek verimlilik, çeşitlilik ve montaj kolaylığı ile karakterize edilir. Çeşitli modellerde cihazlar mevcuttur:

 • Dikey tip sboyler (Vitocell 100-L, Vitocell 100-V ve Vitocell 300-V)
 • Yatay tip boyler (Vitocell 100-H ve Vitocell 300-H)
 • Alta yerleştirilmiş boyler (Vitocell 100-W)

Boyler hacmi modele bağlı olarak 120 ile 1.000 litre arasındadır. Bu nedenle Viessmann’ın boylerleri sadece müstakil evlerde değil, aynı zamanda yüksek sıcak su ihtiyacına sahip binalarda kullanım için de uygundur.

Güneş enerjisi sistemleri için düzgün, iki değerli boylerler

İki değerli bir boyler, güneş enerjisi sistemin vazgeçilmez bir bileşenidir. Çünkü sistem tarafından üretilen ısıyı emer ve suya aktarır. Viessmann’ın iki değerli boylerlerinin her biri iki ayrı ısıtıcı serpantine sahiptir ve suyu hem güneş enerjisi sistemi hem kazan üzerinden ısıtır. Bu sayede istenen sıcaklık seviyesi her zaman korunur. Boylerler isteğe göre Ceraprotect emaye kaplamalı çelikten (Vitocell 100-V, Vitocell 100-W, Vitocell 100-B, Vitocell 100-U) veya paslanmaz çeliktendir (Vitocell 300-V, Vitocell 300-H, Vitocell 300-B).

Vitocell ısıtma suyu depo boyleri

Bir ısıtma suyu depo boyleri, bir ısı jeneratörü tarafından üretilen fazla enerjiyi geçici olarak saklama ve sadece gerektiğinde ısıtma sistemine geri verme görevine sahiptir. Depolanan enerji ile ısıtma devreleri veya içme suyu ısıtılabilir. Vitocell 120-E veya Vitocell 140-E gibi ısıtma suyu depoları ayrıca bir ısı pompası veya güneş enerjisi sistemi ile iki değerli çalışma için hazırdır. Cihazların kapasitesi 2.000 litreye kadar varmaktadır.

İki enerji verimliliği sınıfında Vitocell sıcak su hazırlayıcıları

Zorunlu etiketlemeye tabi boyler hacmine (500 litreye kadar boyler hacmi) sahip çoğu boylerler B enerji verimliliği sınıfına ulaşır. Alternatif olarak seçkin boyler tiplerinde A ve B enerji verimliliği sınıfı arasında seçim yapılabilir. A sınıfı boylerler ek olarak bir vakum paneli ile ısı yalıtımlı olup ısı kayıplarını ve böylelikle enerji maliyetlerini azaltır.